Gazebo Çadır

Gazebo çadır; sabitlenmiş veya portatif (taşınabilir) biçimde kullanılabilen ve ortama şıklık katmak, güneşten korunmak için tercih edilen bir çadır biçimidir.

Genellikle 4 ayak üzerinde konumlandırılmak istenilen bölüme yerleştirilir. Kubbe kısmı üçgendir ve genel şekli dikdörtgen biçimlidir. Yapıldığı malzeme istenilen şekilde düzenlenebilir. Genel olarak demir veya plastik bacaklar üzerine kumaş çadır tentesi biçiminde kurulumu yapılmaktadır.

Üst bölgenin dik durması için orta kısımda bir direk olmaz. Bunun yerine şemsiyelerin iç kısmına benzer bir iskelet yapı bulunmaktadır. Bu kısımda kullanılan malzeme genel olarak bacaklarda kullanılan malzeme ile aynı olmaktadır.

Gazebo çadır, kolay kurulumu sayesinde bir çok müşterimiz tarafından tercih edilmektedir. Gazebo çadırlar, makas mekanizmaları sayesinde 1 dakikada kurulur ve bir dakikada toplanabilir özelliktedir.

Gazebo Çadır Nedir?

Düğün davetlerinde, fotoğraf çekiminde, bahçe mobilyalarının üzerinde, otellerin bahçelerinde vb. pek çok farklı ortamda güneşten korunmak için şık tasarımlı gazebo çadırlar karşımıza çıkar.

Mobilya modasında son dönemlerde giderek artan bir kullanımı vardır. Kullanımı oldukça kolaydır ve ergonomik tasarım yapısı sayesinde çok rahat bir şekilde evlerde saklanabilmektedir.

Kurulumu için bir dakika gibi kısa bir zaman yeterli olmaktadır. Tıpkı şemsiyede olduğu gibi ürünün konulacağı yere getirilip iskelet bölümünün açılması yeterli olmaktadır. Depoya kaldırılmak istendiğinde de iskelet bölümden kapatılarak bacaklar birbirine yaklaştırılır. Bu sayede küçülerek alandan tasarruf edilmektedir.

Çerçeve ve kumaş bölüm dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Güneşte rengi solmayacak biçimde renklendirilir. Bu sayede uzun yıllar boyunca dayanıklı olan gazebo çadırlar farklı renk seçenekleri ile bahçe mobilyalarıyla aynı konsepte bir seçim yapılabilir.

Fuar İçin Gazebo Çadırı

Gazebo çadırı yalnızca estetik amaçlı değil yapısının sağladığı konfordan yararlanmak için konser, fuar gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Örnek olarak reklam amaçlı bu çadırlar tercih edilebilir. Dört bir yanına firma reklamı yerleştirilip her açıdan müşteri kitlesinin reklam panosunu görmesi sağlanabilir.

Su Geçirmez Tente

Gazebo çadırlarının tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri su geçirmeyen yapıda olmasıdır. Yağmur altında zaman geçirmek isteyen bireyler veya konser gibi etkinliklerde performans sanatçılarının yağmurdan korunmasını sağlamak, bahçe mobilyalarının ıslanmasını engellemek gibi amaçlarla tercih edilebilir.

Daha Muhafazakar Alan!

Gazebo çadırlarının özelliklerinden biri de yan kısımlarına ve ön tarafında duvar görevi görebilecek tenteler eklenebilir olmasıdır. Bunun için kurulum esnasında yan taraflara ve ön kısma kumaş giydirilir.

Bu sayede parti gibi organizasyonlarda kendi özen alanını oluşturmak isteyenler bunu kolaylıkla çok kısa bir süre içerisinde elde edecektir. Ayrıca duvarlı kullanım biçimi kamp yapmak için de oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Ekonomik Tasarım

Kumaş bölümler rahatlıkla değiştirilebilmektedir. Bu sayede yıllar içerisinde eskidiği, yıprandığı, renginin solduğu veya yeni mobilyalar ile renk uyumunun olmadığı durumlarda yeni bir sente alınarak diğer kısımlara ödeme yapmadan aynı ürün kullanılmaya devam edebilir.

Ayarlanabilir Büyüklük

Gazebo çadırlarının ebatları istenilen şekilde satın alınabilir. Standart bir ölçüsü bulunmamaktadır. Ancak standart kalıplara göre üretilmiş farklı boyutlarda çadırlar alınabilir veya bireyler üretici bir firmadan kendi istediği ölçülerde sipariş vererek ürünü yaptırabilir.

Sıklıkla tercih edilen ölçüler metre cinsinden; 2×2, 3×3, 2×3, 3×6, 3×4, 4×6, 4×4, 4×8 gibi boyutlardır.

Gazebo Çadır Fiyatları

Gazebo çadır fiyatları incelendiğinde; farklı ebatlarda bulunan ürünler, renk seçenekleri, kumaş türü, iskelet tasarımında kullanılan malzemenin cinsi vb. pek çok konunun fiyatları etkilediği görülmektedir. Bu durumda ilgili ürünün standart bir fiyatından ne yazık ki burada bahsetmek mümkün değildir.

Mevsim Çadır olarak bir çok gazebo çadır modeli üretmekteyiz. Birbirinden farklı ebat ve profillerle üretmiş olduğumuz gazebo çadırlar, yıllar boyu müşterilerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Gazebo çadır fiyatları, çadırda kullanılacak profile, profil kalınlığına ve brandaya bağlı olarak değişmektedir. Gazebo çadır fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişim bölümünden bizimle iletişime geçin. Müşteri temsilcilerimiz sizi ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgilendirmekten mutluluk duyacaklardır.

 

“Gazebo Çadır” için 2 yorum

  • Merhaba. 3×3 metrelik gazebo çadır modellerinizin fiyatlarını öğrenebilir miyim?

    • Merhabalar Derman Bey. E-posta adresinize gazebo çadır modellerimizin görselleri ve fiyatları gönderilmiştir. Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorumlar kapalı.