Sonradan yapılan yasal düzenleme ile zorunluluk haline gelen inşaat filesi kullanımı, inşaatlarda kazalara karşı alınan etkili önlemlerden biridir.

İnşaat Filesi Özellikleri

İnşaat filesi genellikle gözenekler arasında 4 ile 5 santim civarında mesafe bulunan kalın iplerle örülü filelerdir. İnşaatın konumuna göre araları 5’er metrelik mesafelerle konulan profillerle bağlantılı olan inşaat fileleri, üzerine bir ağırlık düşmesi sonucunda katlanabilir yapıya sahiptir.

Bulunduğu katın üzerinde çalışanların ya da herhangi bir malzemenin düşmesi gibi nedenlerle oluşabilecek problemler, inşaat fileleri sayesinde en aza inmektedir. İnşaat halindeki yeni binaların tamamı da kullanılan fileler, önemli ölçüde güvenlik sağlamaktadır.

Filenin altında kullanılan profiller bina içerisine sabitlenerek filenin profillere serilmesi ile birlikte kullanılarak, üst kattan aşağıya düşebilecek ağır parçaları da tutma özelliğine sahiptir.

İnşaat Filesinin Kullanım Alanları

İnşaat fileleri yeni yapılan inşaatlarda genellikle son katın bir ya da iki kat altına, inşaatın çevresini tamamen kapsayacak şekilde profiller üzerine serilir. Koruyucu filelerin inşaat çevresinde üst katlarda kullanılmasının yanı sıra, ekstra bir güvenlik önlemi olarak alt katlarda da ayriyeten kullanılması mümkündür.

İnşaat Filesi Fiyatları

İnşaat filelerinin fiyatları, daha çok inşaatın çevre uzunluğunun durumuna göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra standartları karşılayacak ürünlerin daha üzerinde kalitede olması da fiyatlara etki eder. Kullanılan malzemenin kalitesi ve ürün genelindeki ek özellikler, fiyatlar için belirleyici rol oynamaktadır.

Hem ihtiyaçlarınıza uygun fileler hakkında bilgi almak ve hem de net fiyatlara ulaşmak için, bizimle iletişim kurarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

İnşaat filelerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için lütfen iletişim bölümünden bizimle iletişime geçiniz.